::R4778 : strona 74::
1911 – Wieczerza Pamiątkowa – 1911
Żydowska wieczerza, która trwała tydzień, w tym roku zaczyna się w czwartek, 13 kwietnia. Według rachuby żydowskiej jest to 15 dzień pierwszego miesiąca. Według tej rachuby dzień zaczyna się o godzinie 18:00, a w konsekwencji piętnasty dzień zaczyna się w środę o godzinie 18:00. Środa, 12 kwietnia, jest czternastym dniem pierwszego miesiąca, rozpoczyna się więc we wtorek 11 kwietnia o godzinie 18:00, a dzień ten jest zatem rocznicą pierwszego obchodzenia Wieczerzy Pańskiej.
Zwyczajem czytelników czasopisma STRAŻNICA na całym świecie, jest obchodzenie śmierci naszego Odkupiciela w jej rocznicę. Wierzymy, że tegoroczne święto będzie bardzo powszechne. Ważność Pamiątki została opisana w naszym numerze z pierwszego lutego, a także w VI Tomie Wykładów Pisma Świętego.
Wieczorem 11 kwietnia, o godzinie 19:30, nowojorski Kościół Miejski zgromadzi się w Chrześcijańskim Kościele Bezwyznaniowym w okręgu Brooklyn, przy ulicy Hicks 17, aby obchodzić Pamiątkę. Wszyscy chrześcijanie, których serca znajdują się w łączności z Panem, są serdecznie zaproszeni do wzięcia udziału. Nie zapraszamy jednak w jakiś szczególny sposób, lub też nie nawołujemy do przybycia, braci z innych zborów, którzy będą podobnie obchodzić pamiątkę tego samego wieczoru. Wierzymy, że zgodnie z instrukcjami podanymi w Słowie Bożym, każdy zbór, lub rodzina dzieci Bożych powinna spotkać się razem aby obchodzić pamiątkę.
W sobotę poprzedzającą pamiątkę, 9 kwietnia, o godzinie 15:00, w Chrześcijańskim Kościele w Brooklynie, odbędzie się usługa chrztu. Przedmiot chrztu, także został przedstawiony w VI Tomie Wykładów Pisma Świętego. Wszyscy, którzy myślą o wzięciu udziału w tym symbolu, są proszeni aby dobrze zastanowić się nad tą sprawą, tak aby dokonać tego aktu z rozsądkiem.
Zalecamy, aby każde zgromadzenie studentów Biblii, na ile to możliwe, zapewniło szansę na zanurzenie w czasie poprzedzającym Pamiątkę. Obchodzenie Pamiątki powinno być uważane za wielki przywilej. Jeżeli ktokolwiek nie znajduje się w łączności serca z Panem, powinien przede wszystkim dążyć do zmiany tego stanu. Pan wskazuje także, że ktokolwiek, kto przychodzi do Jego ołtarza, powinien najpierw, na ile to możliwe, dojść do harmonii ze wszystkimi „domownikami wiary”. Powinien być to zatem czas głębokiego zastanowienia i oczyszczenia. W typie żydowskiej paschy, było to przedstawione przez szukanie drożdży, które są symbolem zepsucia, grzechu, w przeciwieństwie do czystości, sprawiedliwości i miłości.
Ktokolwiek czuje, że nie znajduje się o tej porze w harmonii z Panem, a także korzysta z przywilejów zasugerowanych powyżej i stara się powrócić do łaski Bożej, z pewnością doświadczy wielkiego błogosławieństwa. A ktokolwiek omija tą szansę, straci błogosławieństwo, na którego utratę nikt nie powinien sobie pozwolić. Zdanie sobie sprawy z naszych niedoskonałości, w czasie takim jak obecny, nie powinno nas zniechęcać, lub czynić nas słabymi. Powinniśmy raczej przypomnieć sobie jak Bóg zapewnił nam pojednanie z Sobą, poprzez Naszego wspaniałego Adwokata, którego śmierć upamiętnia Pamiątka. Przypomnijmy sobie także nasze Przymierze Ofiary, poprzez które staliśmy się członkami Ciała Chrystusowego.
Nie będzie w tym nic złego, jeżeli przypomnimy naszym czytelnikom, że z jakichś powodów, których nie możemy wyjaśnić, przez lata widoczne jest, że Szatan udziela specjalnej mocy by kusić poświęcony lud Boży w czasie około pamiątkowym, podobnie jak w okresie kiedy Nasz Pan był krzyżowany. Wtedy Judasz zupełnie uległ pokusie, Święty Piotr bardzo się potknął, a reszta Apostołów chwilowo opuściła Mistrza i uciekła. Byli oni w wielkim zakłopotaniu aż do dnia Pięćdziesiątnicy. Nadal więc, stosowna jest rada podana przez Mistrza: „Czuwajcie i módlcie się abyście nie weszli w pokuszenie”.
====================
— 1 marca 1911 —
Zgłoszenie błędu w tekście
Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: